Czemu służy wentylacja w pomieszczeniach

byle komu.Sprawdzamy wentylacjęObjawy niesprawnej wentylacji można bardzo łatwo rozpoznać i wcale nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy przebywać w danym mieszkaniu, czy też domu i obserwować pewnych ch

Czemu służy wentylacja w pomieszczeniach wentylacja gdańsk
Przy profesjonalnie zrobionej instalacji cieplnej i wentylacyjnej biurowiec nie powinien mieć kłopotów z pleśnią czy grzybem. Dlatego jest kluczową rzeczą i nie należy jej powierzyć byle komu.

Sprawdzamy wentylację

Objawy niesprawnej wentylacji można bardzo łatwo rozpoznać i wcale nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy przebywać w danym mieszkaniu, czy też domu i obserwować pewnych charakterystycznych rzeczy.

Długo unoszące się zapachy, które powinny już dawno się ulotnić to jeden z objawów złej wentylacji. Kolejnym jest zalegająca wilgoć na szybach okien, zwłaszcza z rana. Można też sprawdzić wentylacje bezpośrednio: przykładamy zapalniczkę w otworu wentylacyjnego, jeżeli płonień wychyli się w naszą stronę znaczy to, ze wentylacja źle działa i koniecznie trzeba coś z tym zrobić.


Dobra wentylacja jest ważna

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym czy każdym innym budynku ściśle współpracuje z wentylacją. Jeżeli wentylacja jest mało wydajna to również ogrzewanie takie będzie, albo w drugą stronę, jeżeli wentylacja jest zbyt wydajna to wydamy na ogrzewanie dużo pieniędzy.

Nowoczesne metody ogrzewania jeszcze ściślej wymagają dobrej i szczelnej wentylacji,a by zminimalizować ucieczki ciepła, a zmaksymalizować komfort przebywania w takim pomieszczeniu. Nie można zbagatelizować, ponieważ takie ogrzewanie jak pompa ciepła z rekuperatorem to bardzo wrażliwe na zmiany urządzenia. Przy złej wentylacji lub nieszczelnych oknach można wydać małą fortunę na ogrzewanie, które miało być tanie i ekologiczne.


Definicja efektu kominowego

Efekt kominowy (ciąg, cug) ? zjawisko fizyczne powstawania spontanicznego przepływu cieplejszego gazu (np. powietrza) z dołu do góry w kominach. Efekt kominowy występuje też w szybach wentylacyjnych, szybach wind, szybach kopalnianych i wielu innych miejscach o pionowym układzie.

Siłą napędową efektu kominowego są różnice gęstości wynikające np. z różnicy temperatury pomiędzy powietrzem (lub ściślej: gazem) zewnętrznym, a wewnętrznym (w przewodzie komina). Słup wewnętrznego, ogrzanego powietrza jest lżejszy niż zimnego ? zewnętrznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_kominowy



© 2019 http://informator.lebork.pl/