Części wymienne - jakie? Gdzie? Za ile?

odnosi się do czterech faz działania: wpływu powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej, sprężenia, pracy, wydmuchu spalin. Cykl obejmuje dwa obroty wału korbowego, co jest równoważne czterem ruchom posu

Części wymienne - jakie? Gdzie? Za ile?

Czym jest silnik z czterema suwami?

Silnik czterosuwowy ? silnik spalinowy o spalaniu wewnętrznym wykorzystywany w samochodach, ciężarówkach, motocyklach oraz wielu innych maszynach. Nazwa odnosi się do czterech faz działania:

wpływu powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej,
sprężenia,
pracy,
wydmuchu spalin.

Cykl obejmuje dwa obroty wału korbowego, co jest równoważne czterem ruchom posuwisto-zwrotnym tłoka w jednym cyklu roboczym. Ponieważ suw pracy przypada na dwa obroty wału korbowego silnik czterosuwowy teoretycznie ma dwukrotnie mniejszą moc niż silnik dwusuwowy, gdzie praca użyteczna przypada na jeden obrót wału korbowego. W praktyce jednak dobra wymiana ładunku, wyższe ciśnienie sprężania sprawiają, że moc ta jest niewiele mniejsza niż w dwusuwie.

Silnik czterosuwowy ma zawsze zawory (wyjątkiem jest silnik z rozrządem tulejowym - spotykany dziś sporadycznie), przez co wymaga rozrządu - w efekcie jego konstrukcja jest bardziej złożona niż silnika dwusuwowego. Silnik czterosuwowy nie wykazuje strat w paliwie (z uwagi na rozrząd zaworowy) i łatwiej niż silnik dwusuwowy spełnia normy czystości spalin. Stąd obecnie zdecydowana większość spalinowych silników tłokowych pracuje w obiegu czterosuwowym - wyjątkiem są silniki najmniejsze (silniki modelarskie, do motorowerów, najmniejszych skuterów, jak i silniki największe (np. wodzikowe do napędu statków, do napędu niektórych spalinowozów) - gdzie dominuje obieg dwusuwowy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_czterosuwowy


Jakie części zamienne wybrać do naszego samochodu?

Naprawy samochodów nie zawsze są tak proste, jak mogłoby się wydawać i czasem wiążą się one ze skomplikowanymi zabiegami, koniecznością rozkładania auta na części oraz wymianą poszczególnych elementów. Jedne z nich są dość tanie, inne oczywiście o wiele droższe, a ponadto do wyboru mamy wielu producentów oraz różne zamienniki. Które z nich warto wybierać do naszych aut? Najlepiej oczywiście, gdy stawiamy na te oryginalne, przeznaczone specjalnie do danego modelu samochodu, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że będą one działać tak, jak należy. Każdy z pewnością wie doskonale, że są one nieco droższe, jednak na samochodach nie warto oszczędzać. Powinny one zawsze być sprawne i bezpieczne.


Czy opłaca się oddać samochód do mechanika?

Naprawa w warsztacie? Z pewnością jest to najpopularniejszy sposób na radzenie sobie z problemami technicznymi dotyczącymi naszych aut. Czy jednak zawsze możemy być pewni, że taka naprawa przebiegnie tak, jak powinna i nie pojawią się przy tym nieprzewidziane problemy? Oczywiście nie. Dlatego właśnie powinniśmy zawsze korzystać z renomowanych, sprawdzonych warsztatów, które zagwarantują nam, że wykonana przez nie praca będzie rzetelna oraz bezpieczna dla naszego samochodu. Jedynie takie miejsca mogą sprawić, że nasz samochód szybko powróci na drogę, więc czasem warto nawet zapłacić więcej za porządny serwis, niż sprawiać sobie dodatkowe problemy.



© 2019 http://informator.lebork.pl/