Do czego stosujemy drewno?

im wykonywać meble dębowe i pozwalać na dopuszczanie do sprzedaży jedynie dobrej jakości mebli dębowych. Jest to bardzo ważne, aby meble dębowe trafiające do sprzedaży posiadały dobrą jakość, ponieważ w przeciwnym razie nie będzi

Do czego stosujemy drewno?

Produkcja mebli dębowych

Produkcją mebli dębowych znają się oczywiście osoby dobrze znające się na samych meblach dębowych oraz na sposobach ich produkcji. Dzięki temu łatwiej jest im wykonywać meble dębowe i pozwalać na dopuszczanie do sprzedaży jedynie dobrej jakości mebli dębowych. Jest to bardzo ważne, aby meble dębowe trafiające do sprzedaży posiadały dobrą jakość, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie można zbyt długo cieszyć się wszystkimi właściwościami przez nie posiadanymi. Wobec tego zwykle do sprzedaży wypuszczane są jedynie najwyższej jakości meble dębowe, które zostały bardzo dobrze przygotowane i zakonserwowane w taki sposób żeby nie zaczęły zbyt szybko niszczeć. Tylko dzięki temu ich sprzedaż nie będzie spadała.


Przez dwa stulecia było podstawowym materiałem

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Pierwotnie stosowane było jako nośnik energii (spalanie) oraz podstawowy materiał budowlany do budowy chałup i domów mieszkalnych, budowli gospodarczych, kościołów, mostów, a także budowli obronnych. Wykorzystywano pnie o zróżnicowanym zakresie obróbki (z czasem przecinane na połówki), deski, a nawet plecionki z cienkich gałęzi. Przez tysiąclecia budowano z drewna ściany, stropy i dachy, kryte dranicami lub gontem. Drewna używano do wykonywania mebli, sprzętów domowych, naczyń (z czasem w konstrukcji klepkowej) i narzędzi, a także do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń (łuczywo). Z drewna budowano środki transportu: łodzie (pierwotnie dłubane w jednym pniu) i okręty, wozy i sanie. Przez dwa stulecia było podstawowym materiałem do wykonywania obudowy górniczej w kopalniach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)


Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego

Polska norma (PN-79/D-01011, "wady drewna") wyróżnia następujące grupy wad:

W porównaniu do wielu innych materiałów drewno cechuje szereg wad związanych z jego biologicznym pochodzeniem. Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwo ulegają degradacji pod wpływem wody, owadów, grzybów i małży będących pasożytami drewna. Zmienne warunki wilgotności prowadzą często do paczenia się i pękania drewna. Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość drewna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)



© 2019 http://informator.lebork.pl/