Spraw, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy, zadbaj o odpowiedni zespół:

Ślub i wesele

zespół na wesele lubuskie
Przyjęcie weselne ? zwyczajowa forma przyjęcia okolicznościowego, określanego potocznie jako wesele, organizowanego z okazji ślubu. Zwyczaje towarzyszące zawieraniu małżeństwa zależą od kręgu kulturowego z jakiego wywodzą się przyszli małżonkowie.
W Polsce przyjęcie weselne odbywało się zazwyczaj w domu panny młodej.
W dzisiejszych czasach zdecydowanie bardziej popularne jest organizowanie wesel w domach weselnych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyjęcie_weselne

Kosztowna impreza

Ślub to wyjątkowo wysokie koszty i organizacyjne wyzwanie.
Wynajęcie sali, zaproszenie gości, wybór menu, fotograf. Zmierzam skupić się na tym ostatnim punkcie. Przede wszystkim - jeśli zamierzamy się pobrać w sezonie letnim, musimy się liczyć z tym, ze fotograf może mieć już pełny grafik.
Pamiętajmy, że śluby mają miejsce najczęściej w soboty, więc inna para może nam "sprzątnąć" fotografa sprzed nosa.
Dlatego doradzam wczesną rezerwację, żeby uniknąć problemów. Zwłaszcza, jeśli wymarzyliśmy sobie, że ta konkretna osoba będzie robić nam zdjęcia. Przejrzyjmy nie tylko galerię na stronie fotografa, ponieważ są tam tylko wyselekcjonowane, najlepsze ujęcia.

Najlepiej popatrzmy również na bloga - tam najczęściej są sesje z każdego ślubu, a jeśli nie, to z pewnością będzie ich więcej, niż w galerii.

A jeśli fotograf nie ma bloga? Cóż, to nie za dobrze o nim świadczy. Kolejna sprawa, to wymagajmy przedstawienia umowy, żeby nie okazało się, że wyjdą potem jakieś dodatkowe koszty.

Najkorzystniej podpisać umowę precyzującą zakres wykonanych przez fotografa prac (ilość zdjęć, fotoksiążka, itd.). Podsumowując - nie zostawiajcie na koniec decyzji o wyborze fotografa, ponieważ może się to skończyć stresującymi sytuacjami.

O ślubie - tego nie wiedzieliście:

zespół na wesele lubuskie
Ślub ? uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której strony składają przysięgę małżeńską w obecności świadków. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia. Współcześnie, ślub może mieć charakter: świecki ? zwany również "ślubem cywilnym", zawierany przed uprawnionym urzędnikiem. wyznaniowy ? zazwyczaj zwany "ślubem kościelnym", mający moc prawną lub też pozbawiony takiego następstwa. mieszany ? ślub wyznaniowy, który wywiera skutki także w sferze prawa cywilnego, po spełnieniu odpowiednich zasad (np.
ślub konkordatowy). Ślub może być przeprowadzony per procura, gdy uczestniczy w nim tylko jedna ze stron, zaś druga składa deklarację woli zawarcia małżeństwa za pośrednictwem swego przedstawiciela. Przyszli małżonkowie oraz świadkowie składają podpisy na dokumentach ślubnych. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Alub.