Nasi starsi krewni i opieka nad nimi

st dobra.Pielęgniarka- kto to jest?Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnac

Nasi starsi krewni i opieka nad nimi Rodzina nie zawsze może zająć się osobą starszą czy chorą osobą, dlatego należy pomyśleć o miejscach typu . Rehabilitacja oraz dobre nastawienie personelu w większości z nich jest dobra.

Pielęgniarka- kto to jest?

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka


O pielęgniarce społecznej

Pielęgniarka społeczna ? pielęgniarka przygotowana w zakresie pracy socjalnej, współdziałająca w polepszaniu warunków zdrowotnych, w których funkcjonuje człowiek. Jej działania mają charakter pielęgnacyjno-opiekuńczy i społeczno-wychowawczy.

Działalność pielęgniarki społecznej dotyczy pielęgnowania zdrowia, zapobiegania chorobom i inwalidztwu, opieki nad obłożnie i przewlekle chorymi w domu, opieki nad niemowlęciem, kobietą w ciąży, matką karmiącą, osobami starymi i niedołężnymi. Występuje ona m.in. do różnych instytucji w imieniu pacjenta lub na jego prośbę oraz pomaga w umieszczeniu przewlekle chorych na oddziałach opieki długoterminowej. Do zadań pielęgniarki społecznej należy także m.in.:

udzielenie rodzinie chorego (lub opiekunom) informacji dotyczących postępowania z przewlekle lub obłożnie chorym, kalekim lub nieuleczalnie chorym pacjentem (opartych na zaleceniach lekarza leczącego);
zapewnienie pacjentom bezdomnym ubrania, miejsca pobytu (m.in. w schronisku, noclegowni, domu pomocy społecznej, domu samotnej matki, oddziale dla przewlekle chorych lub opieki długoterminowej) oraz pochówku (w razie zgonu);
występowanie do sądu rodzinnego o skierowanie dzieci pozbawionych opieki domowej do placówki opiekuńczo-wychowawczej;
kontrola środowiska chorego (warunków mieszkaniowych i rodzinnych) mająca zapewnić mu pomoc lub skierowanie w odpowiedniej placówki (m.in. domu pomocy społecznej lub zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego);
pomoc w stworzeniu warunków do odbycia połogu samotnym matkom po wypisaniu ich ze szpitala;
pomoc w adopcji (m.in. przewiezienie dziecka do rodziny zastępczej lub oddziału proadopcynego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka_społeczna


Całodobowa opieka

Zapotrzebowanie na opiekę medyczną wzrasta wraz z wiekiem, a w wieku mocno podeszłym należy taką opiekę zapewnić bezwzględnie. Niestety sami często nie mamy na to czasu, ale na szczęście są specjalne ośrodki, które mogą nam pomóc. Można też pokusić się o wizyty domowe pielęgniarki i lekarza, jednak jest możliwe jedynie do pewnego etapu potrzeb naszego seniora. Przecież pielęgniarka i lekarz z nami nie zamieszkają, aby zapewnić 24 godzinną opiekę.

Warto pomyśleć o ośrodkach, gdzie jest możliwość całodobowej opieki medycznej i pielęgniarskiej. Oczywiście możemy mieć problem z rozstaniem się z naszym rodzicem, ale czasami to jedyne wyjście z sytuacji.



© 2019 http://informator.lebork.pl/