Prawnik dla firm?

awną, która dla niektórych osób jest pomocą bezpłatną. Wówczas prawnikom pieniądze za wykonane usługi wypłacane są przez władze uczelni. Taka oferta uczelni przeznaczona jest dla tych studentów, którzy znajdują się w trudnej sytua

Prawnik dla firm? obsługa prawna śląsk

Bezpłatne usługi prawne dla studentów

Większe uniwersytety znane są z tego, że sprawują kompleksową opiekę nad swoimi studentami i pracownikami. Dlatego świadczą im również pomoc prawną, która dla niektórych osób jest pomocą bezpłatną. Wówczas prawnikom pieniądze za wykonane usługi wypłacane są przez władze uczelni. Taka oferta uczelni przeznaczona jest dla tych studentów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji prawnej i nie są w stanie o własnych siłach rozwiązać swoich problemów prawnych. Z takiej pomocy ze strony uczelni chętnie korzystają również nauczyciele akademiccy, którzy czasami potrzebują pomocy nawet podczas podpisywania umowy o pracę. Jednak z pomocy prawnej ze strony uczelni mogą korzystać również wszyscy inni jej pracownicy.


Porady prawne świadczone podczas podpisywania umów handlowych

Prawnicy bardzo często znajdują pracę w firmach lub wykonują zlecenia przez nie otrzymane. Takie usługi prawne polegają na świadczeniu porad prawnych tym pracownikom firm, którzy są odpowiedzialni za podpisywanie umów handlowych. Korzystanie z pomocy prawnika podczas podpisywania wątpliwych lub dużych umów handlowych jest już standardem obowiązującym w praktycznie wszystkich firmach. W niektórych z nich po porady prawne sięga się również podczas podpisywania wszystkich umów handlowych. Prawnicy pomagają również kierownikom firm w rozwiązywaniu ich sporów prawnych z pracownikami lub w momencie, kiedy składane są jakieś reklamacje przez niezadowolonych klientów. Zdarza się również, że prawnicy świadczą swoje usługi wszystkim pracownikom jakiejś firmy na zasadzie obowiązującej ich umowy.


Prawo w Polsce

Źródła polskiego prawa

Zobacz więcej w artykule Źródła prawa, w sekcji Źródła prawa w polskim porządku prawnym.

Zgodnie z artykułem 87 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są:

Konstytucja
ustawy
ratyfikowane umowy międzynarodowe
rozporządzenia
akty prawa miejscowego (na obszarze działania organów, które je ustanowiły).

Ponadto do źródeł prawa powszechnie obowiązującego zalicza się ustawy o zmianie Konstytucji, rozporządzenia z mocą ustawy wydane na podstawie art. 234 Konstytucji i inne nieuchylone akty prawne o mocy ustawy. Dotyczy to obowiązujących rozporządzeń Prezydenta RP z mocą ustawy wydanych w okresie II Rzeczypospolitej i dekretów wydanych w okresie tzw. Polski Ludowej.

Obok źródeł prawa powszechnie obowiązującego, wyróżnia się także źródła prawa wewnętrznie obowiązującego (akty kierownictwa wewnętrznego). Są nimi przede wszystkim uchwały i zarządzenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_prawny_w_Polsce



© 2019 http://informator.lebork.pl/