Programy dedykowane- co, jak i dla kogo?

przekroczy nasze oczekiwania. Dlaczego warto inwestować w indywidualne oprogramowanie?Komputerowa współpraca dziekanatówOprogramowanie tworzone jest przez informatyków na zamówienie różnych klientów, między innymi na zamówienie wł

Programy dedykowane- co, jak i dla kogo? Napisać to nie łatwa praca- wymaga wielu godzin pracy, sporego zespołu. Jednak jak na program indywidualne przystało, warto swoje odczekać i wydać trochę więcej, a z pewnością rozwiązanie przekroczy nasze oczekiwania. Dlaczego warto inwestować w indywidualne oprogramowanie?

Komputerowa współpraca dziekanatów

Oprogramowanie tworzone jest przez informatyków na zamówienie różnych klientów, między innymi na zamówienie władz uczelnianych. Rektorzy wyższych uczelni zdają sobie sprawę z tego, że ich placówki muszą być obecne w internecie i posiadać zaplecze informatyczne, żeby mogły sprawnie funkcjonować we współczesnym świecie.

Dlatego tworzone są strony internetowe uczelni, na których zamieszczane są informacje dotyczące jej działalności, które służą zachęceniu potencjalnych studentów do skorzystania z jej oferty edukacyjnej, a także umożliwiają porozumiewanie się pomiędzy różnymi podmiotami uczelni. Przy wykorzystaniu łącza internetowego mogą współpracować ze sobą różne dziekanaty, tworzone jest także oprogramowanie odpowiadające na potrzeby studentów.


Aplikacje internetowe na telefon

Internet przepełniony jest różnymi aplikacjami, które mogą być internautom bardziej lub mniej potrzebne, ale z których muszą oni korzystać, żeby być na bieżąco z różnymi internetowymi nowinkami. Tworzeniem aplikacji internetowych zajmują się informatycy, graficy i webmasterzy, którzy dobrze wiedzą, że ich aplikacje muszą różnić pomiędzy sobą parametrami w zależności od tego, na jakie sprzęty są przeznaczone.

Aplikacje przeznaczone na laptopy mogą posiadać bogatą grafikę, natomiast aplikacje przeznaczone na telefony muszą posiadać po prostu podstawowe parametry pozwalające im na funkcjonowanie, ponieważ w przeciwnym razie mogłyby zawieszać telefony. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się także aplikacje gier komputerowych.


Wikipedia: Zabezpieczenia oprogramowania

Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.

Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.

W przypadku zabezpieczeń zamkniętego oprogramowania sytuacja jest inna - administrator może próbować dostać się do programu z pominięciem oficjalnych interfejsów i mając pełny dostęp i możliwość modyfikacji binarnego kodu teoretycznie zawsze może osiągnąć to co zamierza. W praktyce może to być bardzo utrudnione, jednak reguła break once run anywhere zapewnia możliwość połączenia sił dowolnej ilości crackerów - wystarczy bowiem złamać program jeden raz.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania



© 2019 http://informator.lebork.pl/