Przestrzeganie prawa - co warto wiedzieć?

zanych. Z drugiej jednak strony, nikt nie chce, aby państwo zabierało wiele z trudem zarobionych pieniędzy. Unikanie podatków jest bezprawne, ale pomoc prawnika może chociaż trochę zmniejszyć koszty ponoszone z tytułu należności p

Przestrzeganie prawa - co warto wiedzieć? kancelaria radcy Tychy

Niejasna sytuacja co do podatków

Jednym z najbardziej problematycznych działów prawa są podatki. Jak wiadomo, każdy chciałby uniknąć jak największej ilości kłopotów z tym związanych. Z drugiej jednak strony, nikt nie chce, aby państwo zabierało wiele z trudem zarobionych pieniędzy. Unikanie podatków jest bezprawne, ale pomoc prawnika może chociaż trochę zmniejszyć koszty ponoszone z tytułu należności podatkowych. Nic zatem dziwnego, że wiele szczególnie większych firm decyduje się na zatrudnienie prawnika zajmującego się prawem podatkowym oraz administracyjnym. Osoba zatrudniona na stałe w zakładzie pracy może bowiem na bieżąco monitorować przeprowadzane operacje finansowe.


Jak szybko uzyskać radę prawnika?

Coraz więcej kancelarii prawniczych stara się przenieść chociaż część działalności w wirtualną przestrzeń. Korzystanie z Internetu pozwala nie tylko na pozyskanie nowych klientów ale i na uruchomienie nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na lepszą komunikację pomiędzy klientem a prawnikiem. Ciekawym pomysłem jest tworzenie internetowych formularzy, w których można skierować pytanie odnośnie rozmaitych kwestii prawnych. Uzyskanie pomocy prawnej w tym zakresie będzie możliwe w niedługim czasie od otrzymania takiego pytania przez prawnika. Trzeba przyznać, że jest to bardzo szybki i prosty sposób na pozyskanie porady prawnej właściwie w każdej kwestii.


Trochę wiedzy

Prawnik (daw. jurysta) ? osoba naukowo lub zawodowo zajmująca się prawem.

Niektóre systemy prawne wywodzące się z common law jako prawników najniższego stopnia zawodowego uznają także osoby o wykształceniu wyższym humanistycznym, zajmujące się zawodowo prawem. Obecnie jednak w większości krajów świata do wykonywania zawodów mających związek z prawem jest wymagane wyższe, uniwersyteckie wykształcenie prawnicze, a dla wykonywania kluczowych zawodów prawniczych, okresy dodatkowego stażu (aplikacja, asesura).

Prawie wszystkie zawody prawnicze traktowane są jako zawody zaufania publicznego. Tradycyjnie zawód adwokata (radcy prawnego) oraz notariusza (w krajach notariatu europejskiego, tzw. "kontynentalnego") uznawane są za wolne zawody, w związku z czym cechą charakterystyczną jest obowiązkowa lub dobrowolna przynależność osób je wykonujących do samorządu zawodowego. Zasadniczo poza systemem związkowym pozostaje, ze względu na powiązania z władzą publiczną, zawód sędziego i prokuratora.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik



© 2019 http://informator.lebork.pl/