Rehabilitacja- krótko i na temat

udzi nie stać lub nie chcą kupować nowych ortez, stabilizatorów czy choćby kul. Zazwyczaj urazy ma się przejściowo wiec po co od razu kupować nowe sprzęty? Dlatego właśnie w wielu większych miastach istnieją sklepy oferujące wy

Rehabilitacja- krótko i na temat sprzęt rehabilitacyjny kraków

Wypożyczalnie sprzętów rehabilitacyjnych

Rekonwalescencja po wypadku wymaga zastosowania odpowiedniej rehabilitacji oraz dobrego sprzętu rehabilitacyjnego. Niestety wielu ludzi nie stać lub nie chcą kupować nowych ortez, stabilizatorów czy choćby kul. Zazwyczaj urazy ma się przejściowo wiec po co od razu kupować nowe sprzęty?

Dlatego właśnie w wielu większych miastach istnieją sklepy oferujące wypożyczanie takich właśnie sprzętów. Dobrze, że istnieją takie miejsca, ponieważ poza przypadkami stałego uszczerbku na zdrowiu faktycznie nie ma potrzeby kupowania pewnych sprzętów.


Formy rehabilitacji

Rehabilitacja ruchowa to czasami długotrwały proces, który ma na celu przywrócić pełną sprawność po wypadku lub urazie. Najczęściej rehabilitacja trwa od 2 tygodni do miesiąca w przypadku prostych złamań kończyn. Przy bardziej skomplikowanych urazach np. złamania z przemieszczeniem lub otwarte złamania, rehabilitacja trwa nieco dłużej oraz wymaga zastosowania większej ilości sprzętu.

Proste zabiegi rehabilitacji przeprowadza się również w domach pacjentów, przez co maja oni lepszy komfort psychiczny podczas zajęć i nie muszą martwić się dojazdami do ośrodka rehabilitacji lub szpitala, gdzie przeprowadza się zabiegi rehabilitacyjne.


Kwestia fizjoterapii w Wikipedii

Fizjoterapia (ang. physical therapy, physiotherapy, PT) jest pojęciem nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Przez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Specjalistami z zakresu stosowania fizjoterapii są fizjoterapeuci.

Rozróżnia się następujące działy fizjoterapii:

balneoterapię
klimatoterapię
hydroterapię
kinezyterapię
terapię manualną
masaż leczniczy
ergoterapię
fizykoterapię.
Celem fizjoterapii jest zapobieganie postępowi i nawrotom choroby, usuwanie różnych dolegliwości i przywracanie sprawności fizycznej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapia



© 2019 http://informator.lebork.pl/